Mist Açık Alan Soğutma!

Mistcooling sistem mistleme tekniği ile soğutma anlamını taşımaktadır. Mistleme sistemi ise suyun 70-120 bar gibi bir yüksek basınç ile pulvarize edilmesi ve bu pulvarize suyun ortama 5-10 nikron boyutunda çok küçük su tanecikleri olarak verilmesine denmektedir.

Mistcooling
Bu küçük (5-10 nikton) su zerrecikleri özel sanayii tipi fanların ön bölümünde bulunan 316 paslanmaz çelik ring üzerinde bulunan nozzle adı verilen memelerden ortama verilmekte olıp sıcak hava bu zerrecikler tarafından endotermik bir tepkimeyle emilir ve su zerrecikleri buharlaşarak yok olur bu işlem sonunda ise ortamda sadece soğuk hava kalmış olur.

Ortamda kalan soğuk hava özel hava debisi yüksek düşük enerji tüketimi olan fanlarımız sayesinde alanın her bir köşesine eşit olarak dağıtılır ve insanların bulunduğu ortamda rahatsız olmadan, sağlık açısından hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadan oturmasını ve hatta ortamdan ayrılmamasını sağlamaktadır.

İnsan vücudu için en sağlıklı ve konforlu hava koşulları 23°C-25°C derece ısı ve %45-65 civarında nem oranıdır. Mistcooling sistemimiz ortam ısısını 8°C ile 15°C derece arasında düşürülmektedir ve bu durum tesislerine sistemimizi taktıran firma ve kişiler tarafından gözlemlemektedir.

Unutulmaması gereken, bir tente yada güneşlik kullanmanın faydası, güneşin zararlı etkilerinden korunmaktır. Ortam ısısı gölge olduğunda da sıcak olacak ve diğer açık alanlara göre sadece birkaç derece düşük olacaktır. Modern ve konforlu tesislerde iç mekanlarız için nasıl klima cihazları kullanıyorsanız, dış mekanlar için de önerimiz Mistcooling sistemdir.

Sistemimizin çalıştığı mahallerde dışarıdan gelebilicek tozumanın da asgariye indiği ve uçan haşeratında uzak durduğu gözlenmiştir.

Sistemde kullanılıcak suyun içine ilave olunacak parfümler ile de ortamın güzel kokması ve çerveden gelebilecek nahoş kokuların bastırılması sağlanır.

Firmamız konut, ticari işletme, tarım ve sanayii gibi alanların sisleme ile serinletme ve nemlendirme sistemleri konusunda uzamanlaşmış bir kadro ile sizlere hizmet etmektedir.

Kullanım Alanları

  • Kafeteryalar sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri
  • Misting alanları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri
  • Restaurantlar sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri
  • Açık hava organisayonları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri
  • Kır düğünleri sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri
  • Pazar yerleri sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri
  • Yürüyüş alanları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri
  • Konserler sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri
  • Tanıtım gösterileri sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri
  • Açık hava tiyatroları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri
  • Çeşitli açık alan organizasyonları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri